2012 trafik sigortası

Araç kasko sigorta şirketleri tarafından 2012 trafik sigortası ile araçlar karayollarında ve park halinde iken gerçekleşebilecek risklere karşı güvence altına alınmaktadır. Araç kasko sigorta şirketlerinin internet üzerinde bulunan web sayfalarından araç sahipleri, kasko fiyat teklif alabilmektedir. Kasko fiyat teklifleri aracın marka ve modeline, aracın durumuna göre belirlenmektedir. Her yıl yeniden hesaplanan araç kasko bedelleri 2012 yılında da trafik sigortası olarak belirlenmektedir.
2012 trafik sigortası yaptıran araç sahiplerinin araçları çarpma, çarpılma, yanma, devrilme, çalınma, çalınmaya teşebbüs, sele kapılma, terör eylemlerinde zarar görme gibi risklere karşı güvence altına alınmaktadır. İsteğe bağlı olan araç kasko sigorta süresi 1 yıldır. 1 yıl dolduğunda araç sahibi isterse yeniden 1 yıl aracını kasko yaptırmaktadır.
Araç kasko sigortası, araç sahibi ile araç kasko sigortası ile poliçe hazırlanarak yapılmaktadır. Araç sahibi prim ödemelerine başladığı anda araç kaskosu geçerli olmaktadır. Araç kasko sigorta poliçesinde yazılı olan risklerin birinin, birkaçının veya hepsinin gerçekleşmesi halinde zarar araç kasko sigorta şirketi tarafından araç sahibine ödenmektedir.

Trafik Sigortası Fiyatları Zorunlu Trafik Sigortası Kasko Bedeli