Trafik Sigortası Hesaplama

Kasko Değeri Hesaplama

Araçları karayollarında karşılaşılabilecek risklere karşı koruyan trafik sigortası araç kasko sigortası, kasko sigorta şirketleri tarafından yapılmaktadır. İsteğe bağlı sigortalar arasında bulunan trafik sigortası hesaplama yapılarak her yıl yeniden belirlenmektedir. Hesaplama aracın marka ve modeline, aracın durumuna göre ve seçilen riskler göz önünde tutularak fiyat belirlenmektedir. Araç kaskosu yaptırmak isteyen sahibi araç kasko sigorta şirketlerinden teklif alarak hesaplanan fiyatları incelemektedir.

Araç kasko sigorta şirketlerinin internet üzerinde bulunan web sayfalarından trafik sigortası hesaplama fiyat listesi online olarak alınmaktadır. Araç sahibi istediği kadar araç kasko sigorta acentesinden kasko içerikleri ile birlikte fiyat teklifi almaktadır. Hesaplanan kasko paketlerini ayrı ayrı inceleyerek kendisine uygun kasko paketini seçerek en uygun trafik sigortası hesaplama fiyatları ile araç kasko sigorta acentesine giderek araç kasko sigorta poliçesini imzalamaktadır.

Trafik sigortası hesaplama yıllık olarak yapılmaktadır. Araç sahipleri araçlarını 1 yıllık kasko yaptırarak prim ödemelerine başlamaktadır. 1 yıl içinde poliçede yazılı risklerden biri, birkaçı veya hepsi gerçekleştiğinde, zarar araç kasko sigortası tarafından araç sahibine ödenmektedir.

Trafik Sigortası Fiyatları Zorunlu Trafik Sigortası Kasko Bedeli